Portakal Butik Hotel
 

Portakal Butik Otel Selimiye

Portakal Butik Otel

Selimiye Muğla Marmaris’e bağlı şirin bir sahil köyüdür. Yakın döneme kadar bölge sadece tekne turları ve deniz turizmine hizmet vermekteyken bu gün kara yoluna da açılmış durumdadır. Bölgeye çok sayıda otel ve pansiyon açılmış; köy tamamıyla sahil, yat ve plaj turizmine açık bir tatil köyü olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Marmaris’ten 37 kilometre kadar uzaklıkta olan Selimiye Köyü tarihi boyunca balıkçılık ve teknecilik faaliyetleri için kullanılmıştır. Uzun bir dönem karayoluna kapalı kalması bölge halkının geçimini tamamen denizden sağlamasına yol açmıştır. Bu gün temel geçim kaynakları farklılaşsa da halen bölge denizin sağladığı olanaklardan büyük ölçüde yararlanmaktadır.

Selimiye’nin kalabalık olduğu dönemler yılda bir kaç ayı geçmez. Bu tarihler haricinde buraya bir seyahat gerçekleştirmek mümkün olursa köyün tüm güzelliklerini yakından görmek mümkün olacaktır. Dağların arasında, yemyeşil bir köyün denizle buluşmasından harika bir tatil keyfi yaratılabilmektedir. Ege’de bol miktarda bulunan sahil kasabalarının bir benzeri olan köy, özgün yanlarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Portakal Butik Otel
Marmaris gezilecek yerler içinde köyün önemi büyüktür. Selimiye Köyü gezilecek yerler de bir hayli eğlenceli ve dinlendiricidir. Öncelikle köyün civar tepelerindeki yeşil alanlrı görmek, burada temiz havanın eşlik edeceği bir doğa yürüyüşüne çıkmak gerekir. Selimiye Köyü’nün ünlü denizinin tadı da mutlaka çıkarılmalı, tatilin bir kaç günü denize ayrılmalıdır. Sahildeki balıkçılarda iyi bir akşam yemeği yenilebilir. Buradaki yat ve tekne turlarından yararlanmak mümkün olduğu gibi tekne ve yat kiralama hizmetleri de satın alınabilir. 
             
 
öznurzeki 3 yıl önce
şirin ve sıcak bir otel kendimizi evimizde gibi hissettik çocuklarımız çok eğlendi teşekkürederiz özellikle aşçı hüseyin beye....
  tümünü oku
 
Facebook Twitter
Instagram Pinterest
Bizi sosyal ağlar üzerinden takip ederek kampanyalardan yararlanın.
 
Tel:
Faks:
Gsm:
Gsm:
E-mail
Adres:
: +90 (252) 446 40 42
: +90 (252) 446 40 42
: +90 (535) 601 19 26
: +90 (532) 241 50 13
: info@portakalbutikotel.com
: Selimiye Köyü / Marmaris
 
  webmaris